Kuba Więcek Trio

Polska

Muzyka
Edycja

W skład Kuba Więcek Trio wchodzi trzech muzyków: Kuba Więcek (saksofon altowy, elektronika), Michał Barański (kontrabas, gitara basowa, konnakol), Łukasz Żyta (perkusja, glockenspiel). Do tej pory trio nagrało dwa albumy: nagrodzony Fryderykiem w kategorii debiut Another Raindrop (2017) i Multitasking (2019). Płyta jest poszerzeniem wcześniejszych eksploracji, których muzycy dokonywali na polu brzmienia, formy i znaczenia muzyki. 

Kuba Więcek – saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Absolwent Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Obecnie mieszka w Warszawie, studiuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, regularnie koncertuje na całym świecie.

Michał Barański studiował na WydzialeJazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W czasie studiów założył wraz z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio, z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych. W 2008 r. został wybrany przez czytelników „Jazz Forum” najlepszym kontrabasistą roku.

Łukasz Żyta – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (1998). Współpracował m.in. z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 50 płyt.

Wydarzenia
Data 22.06.2019
Miejsce Plac Wolności
Kategoria Muzyka