Wydarzenia

2745

Appendix

Teatr U Przyjaciół

fot. Jagna Burlaga, Monika Roszak, Emilia Adamiszyn, Agata Iwasiewicz, Dorota Skoczyk, Kamil Lipiński, Krzysiek Kołacki, Wojtek Morawski

„Appendix" to inscenizacja teatralno-filmowa, inspirowana, jak zwykle w Teatrze u Przyjaciół, literaturą polską. Teatr po raz kolejny sięgnął do twórczości Witkacego. Spektakl zrodził się z fascynacji biografią autora oraz tekstami jego appendixów. „Appendixy" to 86 witkacowskie dodatki, dygresje, wszystko to co można by umieścić na marginesie jego twórczości. Treści tylko z pozoru marginesowe okazują się ważne, a diagnozy stawiane w spektaklu całkiem trafne.

Na strychu kamienicy przy ulicy Mielżyńskiego widzowie spotkają się z Duszami Niemytymi, takim jak: Napuszona, Wygolona, Wyszminkowana, Gimnastyczna, Antyradiowa i Twierdząca. Serię kilku monodramów zamknie pokaz filmów paradokumentalnych, które zrealizowane zostały w sierpniu 2003 roku w Zakopanem. Punkt wyjścia każdego z filmów stanowią fotografie Witkacego i jego przyjaciół, do których twórcy Teatru dopisali dalsze historie.

Wydarzenie
Data 24.06.2008
Kategoria Teatr