Wydarzenia

2745

Aughterlony Simone „The best and worst us” / Charnock Nigel „Happy” + wystawa „Happy Project”/ Impure.Co „God existes, the mother is prezent but they no longer care” / Godder Yasmeen „Singular Sensation”

Zaprezentowany będzie spektakl, który powstał w Starym Browarze w marcu w choreografii Nigela Charnocka - współtwórcy DV8 Physical Theatre, który na przełomie lat 80. i 90. stał się brytyjską odpowiedzią na niemiecki Tanztheater; obejrzymy także najnowszy spektakl Simone Aughterlony ze Szwajcarii, przez lata pierwszej tancerki Meg Stuart (artystki która obok Alaina Platela wyznaczyła linię rozwoju teatru tańca w latach 90.); po raz pierwszy duży spektakl pokaże także w Polsce Hooman Sharifi.

Ważnym gościem w ramach festiwalu będzie Yasmeen Godder z Tel Avivu, która w ramach izraelskiej tanecznej tradycji, zorientowanej przede wszystkim na abstrakcyjny taniec, wykreowała oryginalną osobistą formę teatru tańca i jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie artystek izraelskich.

Wydarzenie