Wydarzenia

2745

Bez_Tytułu / Re_kolekcja - warsztaty

Magdalena Mellin,
Kajetan Hajkowicz,
Justyna Mingielewicz,
Hubert Wińczyk

Scena Malta,
Działania performatywne,
Muzyka
Edycja
fot. Rafał Piątek

Wizualno-dźwiękowy performans Magdaleny Mellin i Kajetana Hajkowicza to połączenie herstorii (opowieści z punktu widzenia kobiet o kobietach zebranych w ciągu kilkudniowych warsztatów) i fragmentów spektaklu Bez_tytułu.

Za udźwiękowienie wydarzenia odpowiada artysta, performer Hubert Wińczyk. Spektakl Bez_tytułu, który powstał w ramach konkursu Off: Premiery/Prezentacje Teatru Ósmego Dnia, nawiązuje do współczesnych teorii feministycznych, genderowych i polityczno-społecznych. Został skomponowany z herstorii wielu kobiet, połączonych doświadczeniem codziennej opresji i aktami wielkiej odwagi. Performans na Wilczaku skupi się na badaniu i pokazywaniu z troską i czułością najdrobniejszych aspektów kobiecego życia. Herstorie będą zbierane w tipi na festiwalowej łące przez kilka dni, a następnie uczestniczki po odsłuchaniu innych herstorii będą mogły nagrać własną opowieść. W dniu finału projektu tipi zostanie zburzone, by na ziemi, która wysłuchała kobiecych historii, rozegrał się polifoniczny performans, chór-słuchowisko.

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach, które odbędą się w dniach 23-25.07 o 15:30 i o 17:00. Podczas spotkań wspólnie z artystami, a także psycholożką, porozmawiamy o tym, co kryje się pod słowem „odwaga”, spróbujemy rozbić to pojęcie, które postrzegane jest głównie przez pryzmat patriarchatu. Na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy na adres zapisy@malta-festival.pl, liczba miejsc jest ograniczona – prosimy o podanie w mejlu daty i godziny spotkania, w którym chce się uczestniczyć.

Wydarzenie
Realizacja

Magdalena Mellin – artystka wizualna, malarka, performerka, autorka tekstów. Interesuje ją performatywny charakter obrazu w doświadczeniu relacji przestrzeni i obecności.

Kajetan Hajkowicz – twórca spektaklu o przemocy seksualnej wobec kobiet Re_wolta, brał również udział w performansie Re_wolta Fuerza opartym na spektaklu i prezentowanym w przestrzeni publicznej.

Justyna Mingielewicz – psycholożka, terapeutka, w uważnej drodze przez życie pełne mozołu i piękna.

Hubert Wińczyk – artysta dźwiękowy, improwizator, performer.