Wydarzenia

2745

Budowanie domu z Bolusiem

Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA.

Na warsztatach przeczytamy historię o Bolusiu. Będą nam towarzyszyły rymy, rytm i muzyka. Potem poszukamy różnych elementów, z których każde dziecko z rodzicem zbuduje swój dom. Będzie to dom wyjątkowy, w którym natrafimy na różne niespodzianki, a poznamy je za sprawą dotyku. Będziemy pracować w parach w dwóch wymiarach, najpierw plastycznie, z różnymi fakturami, a potem społecznie – w zabawach zapewniających poczucie bliskości, bezpieczeństwa i więzi. Każdy stworzy małą matę sensoryczną, którą będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Ależ, Bolusiu! oraz Ładnie, Bolusiu! to należące w Szwecji do współczesnej klasyki historie o upartym prosiaczku Bolusiu autorstwa Barbro Lindgren, którą znamy z książeczek o Maksie, a która w tym roku została nagrodzona prestiżową Astrid Lindgren Memorial Award. Seria dedykowana jest dzieciom w wieku 2+, autorem ilustracji jest Olof Landström. Premiera obu tytułów w Wydawnictwie Zakamarki miała miejsce w czerwcu 2014 roku.

Prowadzenie:
Małgorzata Swędrowska

Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

Wydarzenie