Wydarzenia

2745

Building Conversation

Lotte van den Berg

Idiom,
Teatr
Edycja
fot. Maciej Zakrzewski

Rozmowa jako dzieło sztuki. Van den Berg czerpie inspirację z technik konwersacyjnych z całego świata (odwołuje się zarówno do tradycji plemion południowoamerykańskich, jak i do teorii współczesnych filozofów europejskich) i adaptuje je w kolejnych odsłonach projektu. Rozmowa to wspólna kreacja. W jaki sposób z sobą rozmawiamy i jak moglibyśmy to robić inaczej? Kiedy w rozmowie jesteśmy widzem, a kiedy aktorem? Jak wpływa to na wypowiadane przez nas myśli i zajmowane przez nas stanowiska? Na Malcie zaprezentujemy trzy typy konwersacji:

22-26.06 Rozmowa bez słów
Wielu specjalistów uważa, że za pomocą komunikacji niewerbalnej przekazujemy od 60 do 80 proc. informacji. Jak wygląda rozmowa po całkowitym wyeliminowaniu z niej słów?

18, 19, 24-26.06 Rozmowa agonistyczna
Rozmowa inspirowana teorią filozofki Chantal Mouffe oraz techniką nowozelandzkich Maorysów. Konflikty i różnice jako źródło ruchu, zmiany i kreatywności.

20, 21, 24-26.06 Parlament rzeczy
Rozmowa inspirowana teorią Brunona Latoura. Według filozofa, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata, powinniśmy przyznać czynnikom pozaludzkim aktywną rolę w kształtowaniu świata społecznego.

Wydarzenie
Data 18.06.2016
Nurt Idiom
Miejsce Plac Wolności
Kategoria Teatr