Wydarzenia

2745

„Co to?”/ „Śpiewanki”/ „Pudełko”

„Co to?”

To jedna z pierwszych w Polsce propozycji teatralnych dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Dwaj przezabawni, uwielbiani przez dzieci bohaterowie — Hopek i Supek — wyczarowują barwną, przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Postaci łączą różne światy: dziecięcy i dorosły, wyobraźni i realności, teatru i codzienności. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzył kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka.

„Śpiewanki”

To połączenie zabawy ludzkim głosem oraz śpiewu z dźwiękami wydobywanymi z niezwykłego instrumentu: dużych
i kolorowych cymbałków [dzwonków chromatycznych] — stanowiących obok barwnych kostiumów aktorów jedyny element
scenografii. Wszystko to daje świetny pretekst do wspólnej zabawy w muzykowanie. Tym razem dzieci, wspólnie z twórcami przedstawienia, wyruszają do krainy dźwięków. Nośnikiem emocji i nastrojów staje się przede wszystkim ludzki głos.

„Pudełko”

Zamknięta, niedostępna przestrzeń prowokuje i budzi ciekawość. Jest jak prezent, który chcielibyśmy jak najszybciej rozpakować. Jak wiele tajemnic może pomieścić ograniczone sześcioma ścianami pudełko? Zespół proponuje maluchom podróż do krainy wyobraźni, która powstaje na ich oczach jako efekt wspólnej zabawy kolorami, dźwiękami i otaczającą przestrzenią.

Wydarzenie
Data 23.06.2008
Nurt Varia
Kategoria Teatr