Wydarzenia

2745

Gęsia skórka / warsztaty ruchowe

Gęsia skórka jest fenomenem wzbudzającym często ciekawość wobec własnego ciała, można obserwować co dzieje się z włoskami, gdy skóra ludzka zaczyna się mobilizować do przemiany. Skóra staje się powierzchnią aktywną i autonomiczną. Na naszych oczach przemienia się w reakcji na temperaturę, nie my panujemy nad tym co robi. W gorącej, wilgotnej, wodnej przestrzeni stajemy się wrażliwi, skłonni do wyzwolenia z codziennych schematów ruchowych, w które jesteśmy uwikłani. Słoneczne promienie, padające na suchą powierzchnię skóry, powodują zmienianie się jej barwy, inicjując metaboliczne procesy wytwarzania witaminy D.

Zapraszamy na warsztaty ruchowe w przestrzeni nieczynnej pływalni Olimpia, którą potraktować możemy jako symboliczne miejsce pomiędzy wodą a lądem, do głębokiego eksplorowania ciała, przepływów uważności pomiędzy swoim ciałem, grupą oraz przestrzenią basenu bez wody. Warsztaty będą opierały się o techniki tańca współczesnego, wykorzystujące improwizację (Contact Improvisation, Underscore). Postaramy się twórczo wykorzystać ograniczenia związane z dystansem fizycznym – poprzez kontakt wzrokowy, obserwowanie i naśladowanie ruchów współuczestniczek i współuczestników, a także ćwiczenie granic strefy komfortu, związanych z dystansem między nami, a drugą osobą czy też nieobecnością wody i wysoką temperaturą panująca na pływalni. Warsztaty są skierowane dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania czy sprawność fizyczną.

tekst: GOBAGA

Warsztaty w ramach wystawy Gęsia skórka Małgorzaty Myślińskiego podczas finałowej wystawy Generatora Malta Woda jest tobą.

Wydarzenie
Data 30.08.2020
Kategoria Warsztaty