Wydarzenia

2745

Jestem sprytny jak Albert

Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA.

Na warsztatach udowodnimy, że nie jesteśmy za mali, by przeczytać książkę, a potem dobrze się bawić. Co więcej: zrobimy samodzielnie książkę bez użycia kleju z jednego arkusza papieru. Książką będzie miałacztery kartki, osiem stron i niespodziankę! Będzie wspólnie z namitańczyć, wyklaskiwać rytmy i ćwiczyć nasze palce.
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. Do tej pory w Wydawnictwie Zakamarki ukazało się osiem książek o Albercie:Dobranoc, Albercie Albertsonie; Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie; Pospiesz się, Albercie; Albert i tajemniczy Molgan; Kto obroni Alberta?; Sprytnie, Albercie; Albert i potwór; Czy jesteś tchórzem, Albercie?.

Prowadzenie:
Małgorzata Swędrowska

Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

Wydarzenie