Wydarzenia

2745

Jeziorna włóczęga w dzikie

Daria Mielcarzewicz

Generator Malta,
Spotkania
Edycja
fot. Marta Peksa

Z okazji premiery projektu Jeziora Wielkopolski, czyli prywatne włóczęgi w dzikie Darii Mielcarzewicz zapraszamy na rowerową wycieczkę śladami internetowej mapy www.jeziorawielkopolski.pl. Podróż rozpoczniemy na poznańskiej Śródce, skąd podążając szlakiem rowerowym wzdłuż wód Jeziora Maltańskiego, rzeki Cybiny i Jeziora Swarzędzkiego dojedziemy nad Dolinę Cybiny. To piękne przyrodniczo miejsce, zamieszkiwane i odwiedzane przez różne gatunki ptaków. Opowie nam o nich Maria Krześlak-Kandziora, ptasia pasjonatka, którą możecie znać z księgarni Bookowski. Po drodze miniemy też kilka zapuszczonych obiektów architektury, które mogą umknąć oku mało uważnego rowerzysty. Po kolejnym odcinku wiodącym przez polne zakamarki w okolicach Uzarzewa, gdzie opowieściami o roślinach podzieli się z nami przyrodnik Maciej Jędrzejczak z Kasztelanii Ostrowskiej, dotrzemy do wycieczkowej mety w Biskupicach Prawych. Tam zrobimy wspólny piknik, a chętne i chętni będą mogli sprawdzić czy biskupickie jezioro jest rzeczywiście tak czyste jak zapowiada Daria Mielcarzewicz.

Dla osób, które nie mogą z nami przebyć rowerowej trasy przygotowaliśmy plan B, czyli możliwość dotarcia pociągiem do Kobylnicy i dołączenia do nas w Uzarzewie, a potem nad jeziorem w Biskupicach.

Informacje praktyczne:

Start trasy o godz. 10:00: Rondo Śródka, od strony Jeziora Maltańskiego, współrzędne: 52.409219, 16.957673. Powrót do Poznania ok. godz. 19:00.

Długość trasy w jedną stronę – ok. 25 km / 3h – przystanki, opowieści i zwiedzanie, powrót / 2h

Trasa rowerowa: RONDO ŚRÓDKA (START) – SWARZĘDZ – DOLINA CYBINY – UZARZEWO – BISKUPICE PRAWE
Trasa pociągowa: POZNAŃ GŁÓWNY – KOBYLNICA – UZARZEWO – BISKUPICE PRAWE

Na wycieczkę obowiązują bezpłatne zapisy: mateusz.nowacki@malta-festival.pl, z dopiskiem: pociąg / rower

Pamiętajcie o kocach, ręcznikach i kanapkach, a miłośnikom przyrody radzimy zabranie lornetek! Podczas wycieczki planujemy zadbać o czystość przyjeziornych terenów, także bardzo prosimy o zabranie ze sobą worków na śmieci i rękawiczek

Wydarzenie
Data 11.07.2020
Miejsce
Kategoria Spotkania