Wydarzenia

2745

Klasyka

La Stravaganza

fot. Marcin Oliva Soto

Muzyka na placu WOLNO w niedzielne popołudnia rozbrzmiewać będzie czystością dźwięków. Posłuchamy klasycznych utworów wykonywanych przez młodych studentów i adeptów szkoły muzycznej. Plac wypełnią brzmieniem kwintety oraz kwartety.

ZESPÓŁ „LA STRAVAGANZA ” powstał w 2013 roku. Jego członkami są studenci poznańskiej Akademii Muzycznej, grający na oryginalnych epokowych instrumentach oraz ich kopiach. W swej działalności skupiają się głównie na muzyce renesansu i baroku, prezentowanej w świeży, pełny zabawy i improwizacji, witalny sposób. Zespół postawił sobie za cel wyjście z hermetycznego środowiska muzyki klasycznej do szerszego grona odbiorców i zachęcenie ich do poznania świata muzyki dawnej, który po wiekach milczenia zrzuca z siebie grube warstwy kurzu i przestaje być skostniałym bytem, by na nowo cieszyć ucho. Skład: Anna Babula – skrzypce barokowe, Sławomira Raczyńska – obój barokowy, Martyna Jankowska – wiolonczela barokowa, Maksymilian Święch – klawesyn.

przygotowanie we współpracy z m.in.: „La stravaganza”, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu, Monika Kusz / “La Stravaganza”, M. Karłowicz High School of Music in Poznań, Monika Kusz

Wydarzenie
Artysta La Stravaganza
Data 24.06.2013
Miejsce Plac Wolności
Kategoria Muzyka