Wydarzenia

2745

Koncert - Tropical Soldiers in Paradise

Tropical Soldiers in Paradise

Generator Malta,
Muzyka
Edycja
fot. Beata Wencławek

W ramach Generatora Malta Woda jest tobą zagrają w Poznaniu premierowo swój najnowszy album II, w którym motyw wody jest silnie obecny. Uciekają na nim w rajskie tropiki, budując dźwiękowe wyobrażenia odległych miejsc. Pierwszy utwór jest hołdem dla kompozycji Jerry’ego Goldsmitha do filmu Chinatown Romana Polańskiego, którego akcja toczy się wokół kradzieży zasobów wody pitnej w wysychającej Kalifornii.

Dalsza opowieść to daleka od rzeczywistości podróż na zieloną i kwitnącą wyspę, po której przewodnikiem staje się duch kodama. To eksploracja nieznanego lądu wraz z jego tajemniczymi grotami, wodospadem i kamiennym potokiem, który zamieniając się w rozlewającą się deltę, wpada w otwarte ramiona oceanu. To nasłuchiwanie niosącego piasek pustyni gorącego wiatru sirocco. To podziwianie licznych miraży widniejących na horyzoncie, które ostatecznie okazują się Wielką Pacyficzną Plamą Śmieci. Grając, Tropical Soldiers in Paradise starają się zapomnieć o tym, co złe, co staje się ich własną wersją yin-yang.

Jest to muzyka muzyka jednocześnie tropikalna i wielkomiejska. Powolna i pełna życia. Przed oczami mam pełne, nadwiślańskie bulwary, duchotę miejskiej dżungli, monsunowe deszcze, ciepłe lipcowe noce na Placu Grzybowskim. (...) Ksylofon kieruje skojarzenia w kierunku muzyki zachodnioafrykańskiej, podobnie jak charakterystyczne frazowanie gitary w Delcie. Ten utwór to zresztą Tropikalsi w pigułce - jest i karaibskie bujanie, soulowe dęciaki, jest i miejsce na psychodeliczny odlot – Michał Wieczorek, naobrzerzach.pl.

Wydarzenie
Data 10.09.2020
Miejsce Fort IXa
Kategoria Muzyka
Realizacja

Skład:
Emilia Gołos – piano, synths
Bartek Krajewski – congas & percussion instruments
Maciek Łepkowski – electric guitar
Kuba Łupiński – trumpet
Grzegorz Pałka – trombone
Marcin Sojka – samplers, xylophone