Wydarzenia

2745

Kreatywne warsztaty z dzieckiem na kolanach

Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA.

Kreatywne warsztaty z dzieckiem na kolanach to sposób na twórcze spędzenie wolnego czasu, wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy oraz inspirujące kontakty z innymi dziećmi i rodzicami.
Myślą przewodnią spotkania będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jakie są małe dzieci? w jaki sposób poznają i odkrywają świat? Czego potrzebują od dorosłych?

Warsztaty sprzyjają budowaniu bliskości pomiędzy dzieckiem i rodzicem, ale równocześnie są czasem zabawy i odprężenia. Uczestnictwo w spotkaniu pozwoli dzieciom i rodzicom znaleźć przestrzeń do wspólnego działania i odkrywania oraz wyzwalania swojej kreatywności. Warsztaty odbędą się w inspirującej i wielozmysłowej przestrzeni, która rozbudza ciekawość i pozwala doświadczyć różnorodności bodźców oraz zachęca do samodzielnego i aktywnego działania w grupie innych dzieci. Podczas spotkania rodzice będą mogli przekonać się, że rozwijającą zabawę łatwo zaaranżować także przy pomocy dostępnych, naturalnych materiałów i niecodziennych zastosowań sprzętów codziennego użytku.

Kreatywne warsztaty będą również okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń wśród dorosłych oraz rozwijania swojej kreatywności podczas przebywania z dzieckiem.

Prowadzenie: Anna Groth, Magda Jankowska

Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

Wydarzenie