Wydarzenia

2745

Małe i duże zawirowania / Warsztaty Agaty / Agata Nowaczyk-Łokaj

Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA.

Nawet całkiem małe dziecko, które jeszcze nie opanowało dobrze chodzenia, gdy usłyszy muzykę, spontanicznie zaczyna poruszać swoim ciałem, kołysać się, obracać. Możemy powiedzieć, że tańczy, kierując się „naturalnym wyczuciem istoty tańca”. Zabawy ruchowe i taniec w rytm muzyki sprzyjają rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku, a im więcej pamięć sensoryczna człowieka otrzyma w dzieciństwie informacji słuchowych, dotykowych, wzrokowych i kinestetycznych (oczywiście odpowiednio w miarę jego rozwoju), tym lepiej dla jego potencjału jako osoby dorosłej. Między innymi z tych powodów tańczę z dziećmi i zachęcam do tego innych.

Rytm warsztatu: ok. 20 minut oswajania przestrzeni, ok. 40 minut powitanie i intensywne warsztatowanie, ok. 15 minut przerwy na przekąskę i pogaduszki „na temat”, ok. 15 minut blok wyciszający.

Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

Wydarzenie