Wydarzenia

2745

Na wyspach - małe teatrowanie przy mamie i tacie

Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA.

Spotkanie podczas którego dzieci razem ze swoimi opiekunami zostaną zaproszone do wspólnego odkrywania czterech wysp. Każda z nich kryje wiele tajemnic, na jednej znajdziemy drzewo pełne dojrzewających instrumentów, na innej wielką górę zamieszkałą przez zagubione skarpety, wyspę gdzie płynie strumień światła oraz gdzie wieje wiatr opowieści. Między lądem będziemy poruszać się naszą tratwą w rytm zaklęcia. Po magicznym świecie teatru będziemy podróżować razem z przewodniczkami, które pomogą nam w zrozumieniu napotkanych zjawisk.

Wydarzenie ma na celu zapoznanie dziecka ze zjawiskiem teatru, przedstawienie czego może się tam spodziewać i jak sam może stać się jego częścią. Kluczowym elementem jest obecność rodzica, który aktywnie uczestniczy w warsztatach, tak żeby „mały widz-uczestnik” czuł, że teatralna podróż to wspólna rodzinna przygoda.

Wydarzenie powstało dzięki Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego

scenariusz i reżyseria: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska
scenografia: Krzysztof Paluch
po wyspach oprowadzają: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska

Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

Wydarzenie