Wydarzenia

2745

Personal works

P.A.R.T.S.

fot. Maciej Zakrzewski

PREVIOUSLY ON MAJESTINY

Spektakl jest przystosowanym do warunków scenicznych małym serialem telewizyjnym, który pokazuje mozaikę odniesień kulturowych, po to by przedstawić i zdestabilizować obraz tego, co normatywne społecznie – rozumienie rasy, płci, piękna, rozumu i władzy. Previously on Majestiny jest przywróceniem elementów ze spektaklu Episode 4: The Quest for Inauthentic Form, który koncentruje się na problematycznej naturze jednej z obsesji sztuki współczesnej – na autentyczności.

SCHEME ARRANGEMENTS

W spektaklu równorzędne role odgrywają 74 przedmioty i trzej tancerze. Na scenie widać wzajemne relacje ciał i obiektów, będących czymś więcej niż rekwizytami. Ich fragmenty tworzą konstelacje, które stale domagają się adaptacji do zmiany, łączą się w nowe układy: ciała-przedmioty i przedmioty-ciała. Stają się w ten sposób strukturą na pograniczu rzeźby i wydarzenia teatralnego.

THE ETERNITY SHIP QUESTION

Spektakl to potencjalnie niekończący się proces pisania pięciominutowej sztuki, której efektem jest pytanie, co znaczy być częścią czyjegoś czasu i czy nie warto podjąć próby zmierzenia się z lękiem przed nieznanym. W wielowymiarowej przestrzeni działania tancerzy spotykają się sfery tego, co świadome i nieświadome.

GET OUT OF THE BLUE

Solo opiera się na 12 rundach – przypominających bokserski pojedynek. Widz wrzucony w tę dziwną sytuację podąża za powtarzającymi się próbami tancerki, żeby zwiększyć możliwości własnego ciała. Czy można zmienić reguły podczas gry? Jak mam zakończyć przedstawienie? – te pytania zadaje tancerka, starając się odzwierciedlić w fizycznym, cielesnym ruchu myśli, z którymi się zmaga.

Wydarzenie
Artysta P.A.R.T.S.
Data 28.06.2014
Miejsce Plac Wolności
Kategoria Teatr
Realizacja

Wednesday
Choreografia: Ben Van Buren
Performance: Jason Respilieux, Thomas Vantuycom, Bryana Fritz

Swimming room
Choreografia and performance: Hagar Tenebaum
Podziękowania dla Bojana Cvejića, Bryany Fritz & Christoffera Schieche

Race caR
Choreografia & performance: James McGinn & Tiran Willemse

Empire
Choreografia Taha Ghauri
Performance: Taha Ghauri, Balazs Busa, Andras Deri, Erik Eriksson, Thomas Vantuycom, Ben Van Buren)