Wydarzenia

2745

Potrzebuję Cię jak wody

Krystyna Szydłowska "Lama"

Scena Malta,
Działania performatywne,
Miasto
Edycja
fot. Maciej Zakrzewski

Potrzebuje Cię jak wody to lokalny projekt choreograficzno-muzyczny, w którym poprzez gest, ruch i dźwięk spróbujemy uchwycić globalną relację między wodą, a człowiekiem oraz zagłębić się w naturę tego żywiołu.

Z początku intymny związek żywych istot z wodą cechował się bliskością, potrzebą i poczuciem respektu wobec ogromu mórz i pędu rzek. Z biegiem czasu my, składający się z około 70 proc. z wody, zaczęliśmy budować struktury i normy, które odrywają nas od tego, czym jesteśmy. Ona, z natury spokojna, niemo adaptuje się pod wpływem naszych żądań, ale przecież jest siłą zdolną do wzburzenia i destrukcji. Może we wspólnym działaniu lepiej uda nam się zrozumieć, jaka będzie przyszłość naszego współistnienia?

Spektakl powstał z myślą o poznańskich podwórkach i dziedzińcach. Do oglądania z okien, klatek schodowych, balkonów czy dachów! Specjalnie zaprojektowany, wielkoformatowy obiekt scenograficzny posłuży tancerzom i muzykom do stworzenia ruchomych, wodnych krajobrazów, które na co dzień nie są dostępne mieszkańcom i mieszkankom gęsto zabudowanych śródmiejskich kamienic.

Zapraszamy wszystkich, do doświadczania na wielu poziomach.

Wydarzenie
Realizacja

Opieka artystyczna, choreografia: Krystyna Lama Szydłowska

Performance i współtworzenie: Sonia Borkowicz, Patryk Gorzkiewicz, Dorota Michalak, Zofia Tomczyk

Muzyka: Piotr Delimata, Marta Cecylia Michalak

Obiekt scenograficzny: Tetiana Baran

Grafika: Maria Krajewska