Wydarzenia

2745

Radioaktywni

Usta Usta Republika

Program główny,
Premiery,
Teatr,
Działania performatywne
Edycja
fot. Agata Iwasiewicz, Kamil Lipiński, Dominika Kućmierczyk, Dorota Skoczyk, Marianna Piskorz, Ida Szafałowicz, Alicja Rubczak

Projekt „Radioaktywni" zakłada funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej na kilku wymiarach: w eterze (jedna z warstw spektaklu rozgrywa się na żywo podczas audycji radiowej, jest dostępna dla wszystkich posiadaczy radioodbiorników i "zlinkowania" z działaniami aktorskimi w przestrzeni miejskiej wykorzystuje także system konkursów sms-owych); w konkretnych miejscach miasta [lokalizacje pozostaną tajemnicą]; w środkach komunikacji [samochody osobowe, taksówki, telefony].

Spektakl „Radioaktywni" nawiązuje do bardzo popularnych obecnie konkursów telewizyjnych i w swej formie jest turniejem na najbardziej „radioaktywną" osobę. Każdy potencjalny widz spektaklu będzie zmuszony w tym konkursie wystartować. Jaką wartość stanowi dziś sława i popularność? Dlaczego jej potrzebujemy? Czy każdy człowiek jest wyjątkowy? Sprawdź — bądź Radioaktywny! Być może nadchodzi Twoje 15 minut?

Wydarzenie