Wydarzenia

2745

Shirley Valentine

Krystyna Janda

Scena Malta,
Teatr
Edycja
fot. Maciej Zakrzewski

Kultowy monodram Krystyny Jandy!

Krystyna Janda jako kura domowa?! Shirley Valentine w brawurowym wykonaniu jednej z najbardziej uznanych polskich aktorek jawi się jako sympatyczna, żywiołowa kobieta, buntująca się przeciw osamotnieniu, nudzie i przypisanej jej przez życie roli. Otwarcie wyznaje: „Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną, to ja se stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja co? Nie mam gdzie iść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? Po czterdziestce to tak, jakby już wszystko było i nic człowieka nie rajcuje. Tylko że u mnie to szybciej poszło! Ja to się tak czułam, jak miałam 25!”. Pewnego dnia znudzona żona przy mężu postanawia wszystko zacząć od nowa. Zamiast mówić: „Boże, mam 42 lata”, woli krzyknąć: „Shirley, masz dopiero 42 lata, jak to cudownie!”. Przedstawienie, jakkolwiek opowiada o nieudanym małżeństwie, jest znakomitą zabawą, zaprawioną zadumą nad zawikłaniami losu.

Spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszki miał premierę w Teatrze Powszechnym w Warszawie w 1990 roku i szybko zyskał miano kultowego. W 2005 roku został przeniesiony na deski nowo powstałego Teatru Polonia Krystyny Jandy i jest grany z nieprzerwanym sukcesem do dziś.

W następnych tygodniach na mobilnej scenie będzie można zobaczyć spekakle Cezarego Tomaszewskiego, Macieja Podstawnego, Lecha Raczaka i Piotra Tetlaka oraz spektakl-niespodzianka alternatywnego teatru.

Jak bezpiecznie obejrzeć spektakl Krystyny Jandy?
Jest kilka możliwości uczestnictwa w spektaklu: na widowni przed plenerową sceną dla 150 osób w reżimie sanitarnym – obowiązują bezpłatne wejściówki, na falach Radia Afera 98.6MHz, z okien i balkonów mieszkańców i mieszkanek ul. Mieszkowskiej 31-37 – przed blokami staną trzy telebimy, bezpośrednio przed ekranami nie będzie możliwości gromadzenia się. Organizator zastrzega sobie prawo do przestrzegania zaleceń sanitarnych.

Na terenie imprezy organizatorzy zalecają zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu 2 metrów odległości pomiędzy uczestnikami oraz dezynfekcję dłoni przed wejściem na wydarzenie i po wyjściu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu, którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać. Informujemy, że widownia wydarzenia zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wydarzenie
Artysta Krystyna Janda
Data 25.06.2020
Miejsce
Kategoria Teatr
Realizacja

przekład – Małgorzata Semil
reżyseria – Maciej Wojtyszko
scenografia –Ewa Bystrzejewska
obsada – Krystyna Janda