Wydarzenia

2745

Solo Projekt 2008

fot. Krzysiek Kołacki, Dominika Kućmieerczyk, Ida Szafałowicz, Agata Iwasiewicz, Jagna Burlaga, Karolina Gruszka, Emilia Adamiszyn

SOLO PROJEKT to stworzony w 2006 roku pierwszy w Polsce program rezydencyjny. Jego podstawową misją jest wspieranie młodych polskich twórców tańca w poszukiwaniach własnego, indywidualnego języka artystycznego. Program przeznaczony jest dla tancerzy i początkujących choreografów, których zainteresowania wychodzą poza tradycyjnie rozumiany „teatr tańca". Szczególny nacisk kładziony jest tutaj na proces twórczy i artystyczny eksperyment, z nadzieją na podjęcie próby refleksji nad sztuką tańca i, byt może, zredefiniowania samego jego pojęcia lub poszukiwania nowych środków cielesnej ekspresji.

Jedynym wymogiem formalnym projektów zgłaszanych do konkursu SOLO PROJEKT jest prośba o odrzucenie wszelkich rekwizytów i „ograniczenie" scenografii spektaklu do pustej przestrzeni, co wynika bezpośrednio z motta towarzyszącego projektowi — słów angielskiego choreografa Jonathana Burrowsa: „do stworzenia tańca potrzebne są dwie nogi, dwie ręce i przede wszystkim głowa". Wyróżnieni stypendium i rezydencją w Starym Browarze młodzi polscy artyści — Basia Bujakowska & Marcin Janus, Karol Tymiński i Tomek Bazan - pracowali nad swoimi prezentacjami od kwietnia.

Wydarzenie
Artysta
Data 27.06.2008
Miejsce Stary Browar
Kategoria Teatr, Taniec