Wydarzenia

2745

Speed Dialog: What is An Image?

Luca Spano

fot. Klaudyna Schubert

Jaką wartość ma własność wizualna w czasach, kiedy obrazy przychodzą przed rzeczywistością, kiedy świat fizyczny przebywa w materii obrazów? W Sale at First Sight Luca Spano eksploruje relację między tym, co widzimy, a tym, co nazywamy rzeczywistością. Czy za pomocą fotografii ziemia może stać się „visual estate” – nieruchomością do posiadania w postaci obrazu? W końcu wszystko zostanie wyprzedane, więc przyjdź i kup prawdziwy obraz. Pospiesz się! Kto pierwszy, ten lepszy!

 

Tekst narracyjny

Usiądź, rozmawiaj, zadawaj pytania, rozwijaj. Speed Dialogue to warsztaty partycypacyjne oparte na praktykach nielinearnego myślenia, w których uczestnik zanurzony jest w ewoluującym procesie kwestionowania i przeformułowywania swojego punktu widzenia.

Usiądziesz po jednej stronie stołu. Będziesz rozmawiać z coraz to innymi osobami na temat warsztatów „Czym jest obraz?” Będziesz się przemieszczać i zmieniać miejsce. Za każdym razem, gdy usiądziesz przy nowym stole, włączysz się do rozmowy z pytaniami i wiedzą zdobytą w poprzednich interakcjach. Będzie to prowadzić do ewoluującej konfrontacji i budowania nowego wieloperspektywicznego spojrzenia.

A to dopiero początek procesu, którego staniesz się kluczową częścią. Pojawią się też inne kroki, ale poznasz je tylko jeśli do nas dołączysz. Jedyne, co musisz przynieść do stołu to twój umysł i struny głosowe. Zostaną poddane wyzwaniu.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym projektu Luca Spano „Sale at First Sight".

Wydarzenie
Artysta Luca Spano
Data 24.06.2021
Kategoria Warsztaty