Wydarzenia

2745

Sztuka szuka malucha

SZTUKA SZUKA MALUCHA to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal sztuki dla najnajmłodszych widzów – dzieci od zera do pięciu lat oraz ich opiekunów. Celem projektu jest prezentowanie zjawisk z różnych dziedzin sztuki oraz podjęcie artystycznego dialogu z maleńkim dzieckiem podczas działań interaktywnych.

Wierzymy, że dla rodziny wzajemna twórcza wymiana doświadczeń oraz kreatywne formy spędzania wspólnego czasu są istotnym elementem nie tylko w procesie wychowania dziecka, ale przede wszystkim są sposobem na budowanie i zacieśnianie relacji między dzieckiem a opiekunami. Każde wydarzenie festiwalowe to czas spotkania dzieci i dorosłych, czas wspólny – ważny i inspirujący dla obu stron. Czas odnajdywania nowych płaszczyzn porozumienia, na których kiełkować może twórczość, tak istotna dla harmonijnego rozwoju dziecka.

W tegorocznym programie znajdą się spektakle z Polski – kosmiczne Tam i tu z Teatru Miniatura i interaktywne Naj z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Zaprezentujemy międzynarodowy projekt Ślady, w ramach którego powstały dwa spektakle – pierwszy w Teatrze Atofri, a drugi w teatrze Helios. Z Danii przyjedzie do nas Wiatr Teatru Madam Bach, a cały festiwal zakończy najnowszy spektakl bolońskiego teatru La Baracca – Dom.

Wszystkie dzieci zapraszamy do odwiedzenia instalacji interaktywnej Dźwiękokształty, a rodziny do udziału w warsztatach, których zadaniem będzie pobudzanie kreatywności dzieci i rodziców.

Zapraszam serdecznie,
Barbara Małecka

Wydarzenie