Wydarzenia

2745

TransKlancyk, czyli teatr improwizowany na Malcie

Teatr Improwizowany Klancyk

Scena Malta,
Teatr,
Działania performatywne
Edycja
fot. Maciej Zakrzewski

Teatr Improwizowany Klancyk podczas występu na Placu Wolności zaprezentuje improwizowane słuchowisko współtworzone z muzykiem. Na oczach publiczności z dźwięków muzyki wyłonią się bohaterowie, których losy publiczność będzie miała okazję nie tylko śledzić, ale będzie również uczestniczyła w powołaniu ich do życia.

W teatrze improwizowanym nie ma scenariusza, ani reżysera, cały spektakl powstaje na poczekaniu i jest wymyślany przez improwizatorów na bieżąco. Ogromną rolę odgrywa nieograniczona niczym wyobraźnia członków Teatru oraz niepowtarzalne umiejętności kojarzenia na pozór niepowiązanych ze sobą rzeczy i zdarzeń. Słuchowisko będzie składać się z serii tworzonych na żywo, na oczach widzów scen, które będą wyłaniać się z dźwięków muzyki, również granej na żywo i również improwizowanej. Efekt kooperacji muzyka i improwizatorów będzie nieprzewidywalny, wyjątkowy i jak to w przypadku spektakli tworzonych ad hoc bywa – niepowtarzalny. Spektakl, na który przyjedzie publiczność już nigdy się nie powtórzy.

Pomysł spektaklu oparty jest na formule improwizacji fabularnej – Longplayu – klasycznym spektaklu Teatru Klancyk. Longplay to długa forma improwizowana, która powstaje z otrzymanej od publiczności inspiracji. Tym razem będzie ona nawiązywać do idiomu tegorocznego festiwalu Ameryka Łacińska: Mieszańcy. Na całym świecie długie impro to spektakle, w których improwizacja znajduje swoją tożsamość, a teatr, gra, zabawa, opowiadanie historii, komedia, energia oraz muzyka spotykają się w jednym punkcie.

Wydarzenie
Data 10.06.2014
Miejsce Plac Wolności