Tercet Egzotyczny

Polska

Muzyka
Edycja

Tercet Egzotyczny powstał w 1963 roku we Wrocławiu z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Uważa się go za najstarszy zespół w Polsce wykonujący muzykę latynoamerykańską. Fenomen grupy jest trudny do jednoznacznego zakwalifikowania. Egzotyczny entourage obecny zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstach piosenek u niektórych budzi konsternację i uważany jest za przejaw kiczu, innych zachwyca rytmem, zmysłowością i kolorytem. Pewne jest, że od ponad 40 lat muzycy nie porzucili swoich południowych fascynacji i konsekwentnie dostarczają słuchaczom piosenek przełamujących szarą rzeczywistość fantazyjnymi opowieściami, wpadającą w ucho melodią i migoczącą kolorami scenografią.

Prawdziwą diwą Tercetu Egzotycznego pozostaje Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, która mawia, że od dnia 40 urodzin nie pamięta już swojego faktycznego wieku. Ta tajemnica pozostaje częścią jej wizerunku artystycznego.

Zespół ma na swoim koncie imponujący dorobek: ponad 30 studyjnych albumów, ponad 10 tysięcy zagranych koncertów w wielu krajach świata w tym kilkadziesiąt w USA, m.in. W nowojorskiej Carnegie Hall. Idea letniego plenerowego koncertu na Malcie jest spot-

kanie z legendą polskiej muzyki rozrywkowej w zupełnie nowej odsłonie. Będzie to projekt utrzymany w estetyce muzyki teatralnej i filmowej, a główna gwiazda wieczoru odzwierciedli różne typy kobiecej wrażliwości.

Wydarzenia