Wydarzenia

2745

Babi Targ / wyprzedaż garażowa na Babim Targu

Generator Malta,
Miasto,
Spotkania
Edycja
fot. Maciej Zakrzewski

„Ludzie lubią wymieniać się rzeczami, to – zdaje się – jest o wiele bardziej podniecające niż samo posiadanie. (…) To filozofia trzech E: Ekonomicznie, Ekologicznie i Estetycznie. Rzeczy krążą między ludźmi, wykorzystywane do końca, nie anonimowe, mają swoją historię i są przy tym tanie, z duszą i często dobrej jakości”. (Olga Tokarczuk, Moment niedźwiedzia)

Babi Targ organizowany od 2007 roku przez Babiląd to lokalna odmiana swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ubrań, butów i innych dodatków. Moda na organizację tego typu wydarzeń wpisuje się w szerszy trend związany ze slow-fashion i eko-fashion. 6 lipca będzie można przynieść na plac WOLNO wszystko, co zalega nam w domach – od ubrań, przez buty i dodatki, po książki i płyty. Te rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela lub właścicielki, trafią do potrzebujących lub, w przypadku książek, na poznańskie Miejskie Regały Książkowe.

organizator: Babiląd

Babiląd stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak Babi Targ, Babska Muza czy Spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

www.babilad.pl

Wydarzenie
Artysta
Data 06.07.2013
Miejsce Plac Wolności
Kategoria Miasto, Spotkania