Wydarzenia

2745

Bajki dla najmniejszych

Centrum Sztuki Dziecka. Sztuka szuka malucha

Kino dla najnajmłodszego widza

Kino dla najnajmłodszych to seanse przygotowane specjalnie z myślą o bardzo małych dzieciach (2-4 lata) i ich rodzicach. Po dwuletniej przerwie pragniemy zaprosić ponownie na wspaniałe filmy animowane ze Szwecji, dając szansę kolejnemu pokoleniu dzieci poznania przygód skandynawskich bohaterów. W bajkową przestrzeń animacji wprowadzą małych widzów aktorzy, którzy są jednocześnie narratorami prezentowanych filmów. Maluchy znajdą się w przyjaznej przestrzeni: będą siedziały na materacach, pośród kolorowych poduszek, zabawek, przytulanek, przy świetle małych lampek.
Do widzenia, Małpko!
Wystrojona Małpka idzie na spacer. Wielki pies staje jej na drodze! Ale, gdy trzeba, nawet mała Małpka potrafi okazać odwagę…
Kaczka Szymka
Szymek ma kaczkę. Ale co się stanie, kiedy urwie się smycz? Kaczka rusza w świat, zmieniając się w kaczuszkę do kąpieli i w latającą kaczkę…
Długa noc
Co dzieje się w nocy, kiedy wszyscy śpią? Pohukiwanie sowy budzi małego chłopca, który przekonuje się, co czai się w ciemnościach. Kiedy wstaje słońce, wszystko jest znów takie jak przedtem – ale dokąd udała się noc?
Wszyscy jadą z nami
Mała dziewczynka jedzie niebieską ciężarówką. Na skrzyżowaniu widzi zmęczonego Świętego Mikołaja. Zabiera go ze sobą, a później bierze także zmarzniętego na kość psa, melancholijną świnkę, smutnego misia i chłopczyka, który przewrócił się na ulicy. Wszyscy razem jadą do domu dziewczynki na wielkie, wesołe przyjęcie!

Wydarzenie
Artysta
Data 05.07.2011
Miejsce Park Cytadela
Kategoria Film