Wydarzenia

2745

Przyjdź. Ta opowieść jest o nas wszystkich. Tych z przeszłości, z przyszłości i z chwili obecnej. To historia o walce jednostki z systemem, o wadze jej głosu i poszukiwaniu prawdy – czymkolwiek by była… To komentarz rzeczywistości, przestroga i szansa.

Możesz tę przestrogę zignorować. Nic się wtedy nie zmieni. Posady znanego ci świata ani drgną. Będziesz nadal istniał. Krok za krokiem, dzień za dniem. Ty, a nad tobą oni. Cicho, spokojnie, bezpiecznie. Znasz ten stan ducha, umysłu, ciała. Niby twój, ale jakby… poza tobą? Cisza dziwnie wygłusza, spokój obezwładnia, a bezpieczeństwo pozbawia sprawczości. Przyparty do muru uznasz, że gdzieś w głębi zawsze wydawało ci się to obce, ale tak naprawdę nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, no bo dlaczego miałbyś? Skoro zawsze tak było, to znaczy, że tak jest dobrze. Tak musi być.

A co, jeśli może być inaczej? Zatrzymaj się. Poczuj tę przestrogę, jej ciężar, chłód… Zastanów się. Wiesz, kim jesteś? Kim są oni? Wiesz, kto pozwolił im dojść do władzy? Kogo oni reprezentują i dlaczego decydują o twoim życiu? Czy ono tak naprawdę jest twoje? Czy ty jesteś swój?

Kombinat pokazuje przyszłość. Futurystyczną, surrealistyczną i pełną metafor. Powstał z inspiracji tekstami Kafki, Orwella i Huxleya, a za punkt wyjścia przyjął muzykę i teksty Obywatela GC i Republiki.

Przyjdź. Przyjdźcie. Ta opowieść jest o nas wszystkich…

Wydarzenie
Realizacja

Scenariusz, reżyseria: Wojciech Kościelniak
Słowa i muzyka: Grzegorz Ciechowski
Współautorstwo wybranych utworów: Paweł Kuczyński, Zbigniew Krzywański
Premiera: 19.06.2021
Produkcja: Teatr Muzyczny w Poznaniu