Wydarzenia

2745

Patchworkowe zwierzątka i przyjaciele / Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA.

Łożeczko to miejsce, z którego większość Maluchów rusza w świat i zaczyna go poznawać. Oswoiły już mięciutkie kołderki, dobrze znają karuzelę z pluszakami, która kręci się nad ich głową. Odnajdę się więc na pewno w świecie bohaterów serii pogodnych filmów animowanych, patchworkowo-pluszowych zwierzaków: kurki, rybki, pszczółki, słonika i nosorożca. Dzieci będą mogły nie tylko przyglądać się ich przygodom, ale też w nich uczestniczyć, śpiewając przy akompaniamencie kalimby. Seansom towarzyszą warsztaty plastyczne: każde dziecko będzie mogło zrobić własnego filcowego przyjaciela – pacynkę.

Seanse niemieckiego studia Film Bilder w Niemczech przygotowane we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Wydarzenie o godzinie 16:00 odbędzie się w ramach programu “Sztuka bez barier” - będzie miało ono charakter integracyjny, więc nie obawiaj się, jeśli Twoje dziecko zachowuje się nietypowo. Zapraszamy!

Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

Wydarzenie
Realizacja

reżyseria: Andrea Deppert i Angela Steffen
animacja: Monika Dąbrowska-Jarosz i Grzegorz Krawczak
oprawa plastyczna: Ewa Małecka i Jakub Psuja