Wydarzenia

2745

Święta Kluska

Agnieszka Smoczyńska

fot. Maciej Zakrzewski

Pierwszy na świecie holy-hop-dog musical! Tytułowa Kluska to bulterierka, ciągle bardzo głodna, spędzająca radosne szczenięctwo w domu bezdzietnej pary kreatywnych pracowników korporacji. Pani Stara wypatruje życia, które według niej jest zawsze gdzie indziej, a jej dużo starszy konkubent Stary jest bardzo nieśmiały. Z czasem Kluska sprawia im coraz więcej kłopotów. Ten tragikomiczny i minimalistyczny musical na trójkę aktorów oparty jest na prawdziwej biografii. Tylko z lekką domieszką fantazji.

Autorom udało się stworzyć zupełnie nowy gatunek teatralny – holy-hop-dog musical, którego próżno szukać nie tylko na polskim podwórku, ale i na światowych scenach musicalowych. Słowem: wyprzedzają londyński West End i bardzo im z tym dobrze!

Reżyserką spektaklu jest Agnieszka Smoczyńska, która uwagę filmowego świata zwróciła na siebie głośnymi filmami Córki Dancingu i Fuga. Autorami libretta są Robert Bolesto (Córki Dancingu czy Ostatnia Rodzina to jego scenariusze, które z wielkim sukcesem przeniesiono na ekran) i Zuzanna Wrońska, która współtworzyła również muzykę do przedstawienia (na co dzień połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse).

Wydarzenie
Data 21.06.2021
Kategoria Teatr
Realizacja

Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
Tekst: Robert Bolesto
Słowa piosenek: Zuzanna Wrońska
Muzyka: Zuzanna Wrońska i Marcin Macuk
Scenografia: Rafał Dominik
Światło: Aleksander Prowaliński
Choreografia: Kaya Kołodziejczyk, Katarzyna Sikora
Kostiumy: Milena Liebe
Charakteryzacja: Monika Kaleta
Asystenci reżyserki: Wojciech Sobolewski, Radosław Chrześciański
Asystentka choreografki: Katarzyna Sikora
Produkcja: Olga Kozińska
Idea “Musicale w Komunie”: Tomasz Plata
Obsada: Piotr Trojan, Małgorzata Gorol, Andrzej Konopka
Premiera: 26.10.2018
Produkcja: Komuna Warszawa