Wydarzenia

2745

To jest teraz!

Paulina Giwer-Kowalewska,
Aniela Kokosza

Scena Malta,
Warsztaty
Edycja
fot. Rafał Piątek

Pięciodniowe warsztaty ruchowo-taneczne dla dzieci w wieku 7–10 lat. Artystki i pedagożki chcą pracować z najmłodszymi, poruszając tematy powrotu do natury po pandemii i budowania na nowo relacji z drugim człowiekiem w myśl hasła: „To jest teraz!”. Przez pierwsze trzy dni warsztatów artystki wykorzystają techniki tańca współczesnego i improwizacji, korzystając z przestrzeni wokół do tworzenia własnych plaż czy autoportretów z recyklingu. Nie zabraknie działań z naturalnymi rekwizytami, jak szyszki, liście, woda czy piasek.

Dwa ostatnie dni będą poświęcone w dużej części rozmowom i budowaniu relacji. Na każdym spotkaniu zostanie wylosowany wśród dzieci inny ekspert lub ekspertka, który opowie o swoim punkcie widzenia na wybrany temat. Wśród proponowanych tematów debat: Czy dobrze jest spotkać filozofa? Czy dorośli wiedzą lepiej? Czy to dobrze, że się różnimy? Co mi mówi moje ciało? Czy obiad rodzinny u cioci jest spełnieniem naszych marzeń? Spotkaniom towarzyszy czytanie fragmentów książek, ankiety, wywiady czy zajęcia ruchowe. Pandemia sprowadziła sztukę i animację do ekranu komputera, artystki pragną przywrócić obecność zmysłów, porzucić świat wirtualny, by odpocząć i zainicjować twórcze spotkanie – To jest teraz! Arystoteles się pomylił!!!

Na warsztaty obowiązują bezpłatne zapisy na zapisy@malta-festival.pl.

Dzieci mogą uczestniczyć zarówno w pojedynczym warsztacie oraz w całym cyklu – każdego dnia zajęcia będą przebiegać inaczej. Artystkom zależy na spotkaniu międzypokoleniowym, dlatego zapraszamy nie tylko same dzieci, ale także rodziców i dziadków. Prosimy, aby uczestnicy zabrali wygodny, niekrępujący ruchów strój oraz butelkę wody i nakrycie głowy.

Wydarzenie
Data 22.07.2020
Kategoria Warsztaty