Wydarzenia

2745

Ta ziemia nie należy do nas, to my należymy do tej ziemi

new visions

fot. Klaudyna Schubert

Działanie na rzecz życia zmienia. Ponieważ relacja między sobą a światem jest wzajemna, nie jest to kwestia najpierw uzyskania oświecenia lub zbawienia, a następnie działania. Kiedy pracujemy nad leczeniem ziemi, ona uzdrawia nas. (Robin Wall Kimmerer)

Nie zdemontujesz domu Pana przy użyciu jego własnych narzędzi. (Audre Lorde)

Dom Pana rozpada się. W kryzysie wszystkie jego pęknięcia widać wyraźniej: nadmiernie dynamiczny rozwój, kolonializm, katastrofę klimatyczną, niestabilność gospodarczą, kryzysy zdrowia psychicznego i nasilenie przemocy społecznej i ekologicznej. Jednak rozpadający się dom ujawnia też to, co daje siłę, nadzieję i wiarę. Daje poczucie wspólnoty, troski i pozwala razem stawiać czoła wyzwaniom. 

Twórczynie new vision poprowadzą warsztaty dla osób zainteresowanych świadomym tworzeniem i odbiorem kultury, pogłębianiem kontaktu z ziemią i ze światem, szukających nowych perspektyw dla rzeczywistości społecznej. Pierwsza część spotkania to interaktywne i autorefleksyjne ćwiczenia, które ułatwią nam rozmowy na temat rzeczywistości i jej krytyczną analizę. W drugiej części wykorzystamy pracę z ciałem, by zobaczyć, kim jesteśmy, jak się czujemy i czego potrzebujemy. Istnieje wiele możliwości wspólnego istnienia w świecie. Niektóre po prostu trudno sobie wyobrazić.

Projekt został wyłoniony w otwartym naborze do programu „Zaklepane/Ground Rules" w ramach Generatora Malta.

Wydarzenie
Artysta new visions
Data 24.06.2021
Kategoria Warsztaty